x

Мурињо во хуманитарна акција: Носеше храна за постарите луѓе во Лондон (видео)

Португалскиот тренер Жозе Мурињо денеска беше во хуманитарна мисија во Лондон. Се приклучи на една хуманитарна организација и носеше пакети со храна и пијалок на постарите луѓе кои не можат и не смеат да излезат за време на пандемијата на корона вирусот.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата