x

Мрме инсистира Адеми да биде преглeдан во Скопје

ademi-i-nikolov

Аријан Адеми ќе се јави на утрешниот собир за репрезентацијата, и покрај тоа што денеска заработи лоша повреда на ложата. Адеми со тоа е под голем знак прашалник за историскиот меч на македонската селекција со Грузија, меч кој носи пласман на ЕП.

Но, селекторот Игор Ангеловски инститира Адеми да дојде на првиот собир, и докторите да го прегледаат и да се види тежината на повредата.

Што значи дека и натаму има шанси Адеми да заигра на историскиот меч.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата