Овој моќен напиток од само три состојки е одличен сојузник во губењето килограми. И не само тоа, го стабилизира и нивото на шеќер во крвта и ефикасно ги разложува мастите.

Потребни состојки:

  •  1 чаша сок од свеж грејпфрут
  •  2 лажички јаболков оцет
  •  1 лажичка мед

Начин на приготвување: Измешајте сè добро додека состојките целосно не се поврзат. Сокот пијте го пред сите три големи оброци (појадок, ручек, вечера). Постапката повторувајте ја секој ден, 7 дена по ред, а потоа направете пауза од една недела. Ако не ја поднесувате горчината на грејпфрутот, секој втор ден заменете го со сок од свеж портокал.