Четириесет и шестгодишен мотоциклист е тешко повреден во сообраќајна несреќа што се случила вчера на улица Московска во Скопје.

Според информациите на МВР, несреќата се случила во 18.50 часот помеѓу автомобил „пежо 206“ со скопски регистарски ознаки, управувано од М.Б.(49) од Скопје и мотоцикл „сузуки“ со скопски регистарски ознаки, управуван од П.С.(46) од Скопје. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил мотоциклистот и бил пренесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје.

извор: Makfax