x

Морбидно: Кога ќе умрам погребајте ме со сите трофеи!

 

Легендарната скијачка Линдзи Вон (35), која сега е во пензија, ги фрапира своите фанови на друштвените мрежи. Една од нејзините последни објави навистина беше морбидна.

На нејзиниот инстаграм профил, покрај видеото во кое она ги пакува трофеите и пехарите, стои…

“Кога ќе умрам, погребајте ме со трофеите“…

После првобиотниот шок од тоа што читаат, фановите ја свртија малку работата на шега. Пишуваа дека има премногу трофеи за да така лесно одат со нејзе…

Иаку Вон, покрај 20 освоени Кристални глобуси, има победи на 82 трки во Светскиот куп, а има и злато од ОИ.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата