Четириесет и седумгодишен скопјанец со иницијали Н.К. вчера на мопед изгубил контрола и паднал на коловозот.

Како што информираат од полицијата, мопедистот бил пренесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“, каде му биле констатирани тешки телесни повреди.

Извршен е увид.

извор: Makfax