Моника Ристеска која неодамна беше приведена, бидејќи на јавно место пушеше марихуана, а потоа пуштена, повторно објави видео како пуши џоинт, но овој пат дома.

Таа во видеото објавено на нејзиниот Фејсбук профил, прашува дали пушењето е дозволено дома и воедно констатира дека е богохулие да се забрани оваа лековита билка.

Погледнете го видеото: