x

Момировски потпиша за Слога од Виница

momirovski

Новиот второлигаш Слога од Виница го обезбеди вториот играч за новата сезона и повторно ангажираше играч од Пелистер. Откако го донесе напаѓачот Антонио Бујчевски, денеска клубот од Виница го комплетира трансферот на фудбалерот за врска Игор Момировски.

Се работи за 20-годишен играч кој потекнува од младинските категориии на клубот од Битола, а со виничкиот клуб потпиша договор на една сезона.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата