Лука Модриќ на „Инстаграм“ објави неколку фотографии кои покажуваат како го прослави освојувањето на „Златната топка“ со своето семејство.

„Семејството, моето злато”, напиша Лука во описот на фотографиите на кои со сопругата Вања и децата позира со Златната топка. Камерите ги фатија како сите заедно ја бакнуваат „Златната топка“.

View this post on Instagram

Family ❤️❤️❤️❤️ My gold????????

A post shared by Luka Modric (@lukamodric10) on

Инаку, на официјалниот Јутјуб канал на Реал Мадрид, се појави видео што покажува како семејството Модриќ се подготвуваше за наградата. Социјалните мрежи, исто така, открија дека Лука и Вања Модриќ во Париз ја повеле својата фризерка Антонија Мужар, иако на располагање имале париски фризери.

извор: Makfax