Кралицата Летиција со со ќерките Леонор и Софија, во друштво на кралицата Софија, прошетала по пазарот во Палма де Мајорка.

Згодната шпанска кралица предизвикала вистинско пореметување во издание во какво што досега не е видена. За лежерната прилика се решила за неформален аутфит: Комбинација на кратки пантолони и топ без ракави.

Одличниот стајлинг ја покажал нејзината беспрекорна фигура.