Седумнаесет годишно момче од Охрид движејќи се по улицата „Марко Цепенков“ синоќа околу 23:30 часот со неколку негови другари, паднало на улица. Веднаш било однесено во Општата болница во Охрид, каде што од страна на лекар била констатирана смрт.

По наредба на Јавен обвинител, врз телото на починатиот ќе биде извршена обдукција.

извор: Makfax