x

Младеновски го напушти Вардар и отиде во Црвена Звезда

mladenovski2

Младиот плејмејкер на Вардар Сергеј Младеновски во иднина ќе ги брани боите на Црвена Звезда од Белград. Клубот му посака се најдобро на овој млад играч и е задоволен што кошаркари од своите редови заминуваат да се надоградуваат во силни кошаркарски клубови. Пред неколку недели уште еден млад кошаркар замина во Србија потпишувајќи за Партизан. Тоа е 204 сантиметри високиот Марко Луканоски.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата