Изјавата на Заев за „педер” е во „народски“ стил, рече вчера портпаролот на СДСМ Костадин Костадинов, за скандалозното „Нема да дозволам неколку криминалци, суетен новинар и еден педер да ја срушат Владата“ на премиерот.

На ова, актерот Тони Михајловски му возвраќа:

А браос Коки. Нешто као пи*да и пи*ка така? Као сељак и селанец. Одма се виде дека е така кажано пе’ер, напиша Михајловски.

Изјавата на Заев за која потоа се извини предизвика бура од негативни коментари, како од јавните личности, така од ЛГБТ заедницата.