x

Митревски дебитираше за Порто на тест-меч со Адемар

nikola-mitrevski-1

Нашиот репрезентативен голман, Никола Митревски, вечева ги одигра првите минути во дресот на својот нов клуб, Порто.

Португалскиот шампион и противник на Вардар во ЛШ, беше гостин на Адемар. Мечот заврши нерешено 31-31, а тренерот Андерсон ги ротирал сите три голмани.

Средбата, беше прва за двата тима.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата