x

Мираковски:

peric-1-e1605273889452

Работнички дојде до дебитанската победа во АБА 2-лига. Кошаркарите на тимот од „Градски парк“ по дебаклот против Студенски центар на отварањето, на дело покажаа дека заморот сепак си го стори своето, и дека имаат што да понудат во ова натпреварување.

Одиграа одлично прво полувреме против Подгорица, на крајот славеа со 70-76. Стартегот Димитар Мираковски очекувано е задоволен од крајниот исход.

Како што кажав пред некој ден бевме уморни од патот, екипа кога е посвежа изгледаме поинаку, Одлично прво шутерско полувреме, но тоа не ме изненади, имаме такви играчи после првиот меч мора да се даде се од себе да се победи во второ имавме пад, нормално млада екипа зонски пресинг, но добро е што да се заврши. немаме многу време за одмор, секоја минута, секунда, кредитот го порошивме на првиот меч, останува да се одмори да се подготвиме

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата