x

Миовски: Почнав да тренирам, наскоро и со екипата

miovski

Бојан Миовски со пех ја почна авантурата во тимот на Унгарски МТК. Само што започна да тренира со неговиот нов клуб, каде што и направи трансфер летово, страдаше задната ложа и тој мораше да паузира.
„Можеше што се вели и полошо да биде. Но не е страшно, паузирав дваесетина дена, сега тренирам веќе десетина дена одвоено, а по мечот со Ференцварош кој ни е следен по распоред би требало да почнам да работам заедно со екипата“ – вели Миовски за Спортмедиа.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата