x

Минута молчење за Ѕинго (ФОТО)

minuta-molcenje

Пред почетокот на мечот меѓу У-21 селекциите на Македонија и Црна Гора, имаше едноминутно молчење на стадионот на ФФМ во чест на денеска починатиот Љубисав Иванов – Ѕинго, некогашниот прв човек на Фудбалската федерација на Македонија.

Ѕинго беше и прв човек ФК Силекс, од кого направи шампионски клуб. Тој беше голем фудбалски фам глем фудбалски работник.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата