x

Минута молчење во чест на Маки (ФОТО)

fmp-tft-4

Денешните две средби во Првата лига почнаа со минута молчење во чест на Марјан Лазовски, кој денеска почина на 58. години од својот живот. Пред почетокот на дуелот меѓу Академија ФМП и ТФТ, двата тима му одадоа почит на големото тренерско име.

Популарниот Маки беше омилен меѓу кошаркарските и сите спортски работници. Веста за неговата смрт ги погоди сите, неговиот ведар лик ќе остане засекогаш запаметен.

 

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата