x

Минаа 1.500 километри за да доживеат шок

screenshot_1-10

Во време на коронавирус се чини ништо не е сигурно и се може да се промени во последна минута. Ова на своја кожа најдобро го почуствува тимот на Антофагаста, експедицијата мина 1.5000 килиметри за дуелот со Коло-Коло, но кога пристигна на стадионот следеше шок.

Во меѓувреме во таборот на противникот имало позитивни играчи на Ковид-19, па мечот беше одложен.

Од таборот на гостинскиот табор се разочарани од лошиот однос, но и откажувањето во последен момент, мораа да минат 1.500 километри за ништо.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата