x

Милер и Алаба се изедначија со Рибери на листата најтрофејни во Бундеслигата

Томас Милер и Давид Алаба се изедначија со Франк Рибери на вечната листа на најтрофејни играчи во Бундеслигата.

Алаба и Милер вечерва ја обезбедија својата деветта титула во Германија, и со тоа се изедначија со Франк Рибери, кој што минатото лето замина во Фиорентина.

Со тоа што еден од Алаба и Милер може да станат рекордери доколку освојат уште барем една титула во Бундеслигата.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата