x

МЗТ прифати одложување на дуелот со Куманово

mzt-pod

МЗТ Скопје Аеродром му излезе во пресрет на Куманово и прифати одложување на денешниот натпревар поради потврден случај на позитивен на Ковид-19 во гостинскиот табор. Мечот е во рамките од 9. коло, а требаше да се одигра денеска меѓутоа Куманово побара, а МЗТ прифати мечот да биде одложен, но не го кажаа новиот датум.

Истиот дополнително ќе биде одреден.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата