x

Меѓу тренинзите во Маврово, Е. Пелистер со посебна Тим Билдинг активност (ФОТО)

116711204_2734468070162092_7789855643806613247_o

Ракометарите и стручниот штаб на Еурофарм Пелистер, слободното претпладне од подготовките во Маврово, го искористија за Тим Билдинг.  Во деновите додека се подготвуваат за новата сезона, момците на Жељко Бабиќ имаат простор за добро да се запознаат и да ја почувствуваат хемијата која треба да ги врзе во колектив со сериозни амбиции за следната сезона. Од фотографиите добро гледа дека битолчани добро се забавуваа денеска во Маврово.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата