Рускиот истражувачки комитет потврди дека во пожарот во авионот во Москва загинале 13 лица, меѓу кои и две деца.

Повредени се уште седум патници, од кои тројца потешко, јави „РТ“.

Рускиот претседател, Владимир Путин, изрази сочувство до семејствата на настраданите и наложи истрага за причините за несреќата.

извор: Makfax