x

Мешков Брест на интересен начин го претстави Скубе

Словенечкиот интернационалец Сташ Скубе по две години заминува од европскиот шампион Вардар и во следните две сезони ќе го носи дресот на Мешков Брест. Денеска белорускиот шампион го претстави новиот играч на интересен начин. Направи видео од раговор со сонародникот Симон Разгор кој веќе е член на Брест.

Разгор му раскажува за животот во Брест, за знаменитостите и го повика да дојде. А Скубе на крајот се согласи.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата