x

Мечкаровски доби подароци за збогум

mece-nova

Македонскиот интернационален судија, Димитар Мечкаровски денеска го суди последниот првенствен натпревар во својата богата кариера. Мечкаровски денеска е „главен“ на натпреварот Шкендија – Пелистер во Тетово, а по тој повод нормално доби пигодни подароци од сите страни.

Фудбалската Федерација на Македонија, судиската организација, како и од двата клуба на овој меч.

Од ФФМ и судиската федерација на Македонија,  подарокот му го предаде Емил Божиновски најголемиот судиски авторитет во нашата земја, потоа од претседателот на Шкендија Љуљзим Имери, како и спортскиот директор на Пелистер Пеце Коруновски. А од името на активните судии тука е и Александар Ставрев во моментов нашиот најдобар судија.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата