Времето денеска ќе биде променливо облачно со локални врнежи од дожд, а на планините од снег, информираат од управата за хидрометеоролошки работи. Оттаму исто така додаваат дека периодов дневните температури ќе бидат во благ пораст.

Од среда следува период на стабилно и суво време, а од четврток се најавува значителен пораст на дневната температура.

извор: Makfax