x

Металург не застанува: Потиќ е ново име во „Автокоманда“

По ангажманот на Момир Рниќ и Бранко Канкараш, Металург денеска донесе и трено ново засилување. Станува збор за уште едно познато име, кое во „Автокоманда“ се сели од Германија.

Ново име на десната бековска позиција е Никола Потиќ, ракометар што минатата сезона играше во Втора Бундеслига во екипата на Либек, а претходно има настапувано и во Шпанија и ППД Загреб.

Се работи за бек висок 203 сантиметри, со полни 26 години.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата