x

Металург го почувствува теренот во Струга (ФОТО)

metalurg-trening-struga

Пред утрешниот старт на 48. издание на традиционалниот ракометен турнир во Струга, Металург го одржа својот вечерен тренинг на теренот на игралиштето „Горан Попоски-Бабец“.

Металург на овој турнир ќе настапи во групата “Б“, заедно со Еурофарм Пелистер, со Прилеп и со Струга, а веќе утре не чека дерби натпреварот во нашата група во кој противник ќе ни биде екипата на Еурофарм Пелистер.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата