x

Металург броеше до 51, Вардар супериорен во дуелот со Пелистер

zrk-metalurg

Одиграно четвртото коло од женскиот ракометен шампионат во кој Металург и Вардар немаа поголеми проблеми да дојдат до нова победа.

Металург постигна 51 гол во триумфот над тимот на Шампион во конечните 51:18, додека пак Вардар во дуелот со Пелистер забележан триумф од 39:17.

Првопласираното Куманово исто така немаше поголеми проблеми во дуелот со Овче Поле и забележа ттирумф од 49:18.

РЕЗУЛТАТИ 4. КОЛО:

Металург – Шампион 51:18

Вардар – Пелистер 39:17

Стружанка – Гевгелија 25:25

Куманово – Овче Поле 49:18

Кометал – Спартак вечерва

Деспина – Чаир вечерва

ТАБЕЛА:

 1. Куманово 12
 2. Металург 12
 3. Вардар 12
 4. Деспина 9
 5. Шампион 6
 6. Стружанка 4
 7. ГЕвгелија 4
 8. Чаир 3
 9. Овче Поле 3
 10. Кометал 0
 11. Спартак 0
 12. Кузман Вардар 0

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата