x

Меси го прекина одморот поради итен состанок во Барселона

mesi

Лионел Меси го прекина годишниот одмор за да се види со новиот тренер, Роналд Куман. Шпанските медиуми на големо пишуваат дека Аргентинецот размислува да си замине од клубот, особено по елиминацијата во Лигата на шампионите.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата