x

Мбапе испрати кратка порака по елиминацијата на Сити

di-maria-mbape

Лион сензационално го елиминираше Манчестер Сити од Лигата на шампионите и си закажа полуфинале против Баерн Минхен, во втората двојка ќе се сретнат ПСЖ – Лајпциг.

Една од најголемите ѕвезди се израдува по триумфот на Лион од 3-1, по постојаните потценувања на француската лига во однос на останатите најсилни во светот.

Младиот фудбалер се огласи на својот „Твитер“ профил со кратка порака – Лига на Фармери, додавајќи кловн.

Токму француската лига оваа сезона има двајца претставници во полуфиналето на ЛШ.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата