x

Мата си оди од Јунајтед, следна дестинација – Истанбул

Хуан Мата е „вишок“ во Манчестер Јунајтед, особено после доаѓањето на Бруно Фернандеш во тимот, а згора на тоа Португалецот игра во одлична форма.

Затоа бритнските медиуми шпекулираат дека следна дестинација за Мата ќе биде Турција. Поточно Истанбул и тимот на Фенербахче.

Наводно Фенер е подготвен да плати отштета и да го види искусниот Шпанец во своите редови, кој и дефинитивно е „вишок“ во тимот од Олд Трафорд.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата