x

Марокански судија доби доживотна суспензија поради досудени четири пенали

Мароканскиот судија Хичам Тијази, кој е со знакот на ФИФА, доби доживотна суспензија поради тоа што досудил четири пенали, еден на гостинскиот, и три за домашниот тим. Играле Олимпик против Јусуфија, и мечот заврши 4:1.

Тоа се случило на 21. декември. Низ видеото пресудете дали се оправдано досудени.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата