x

Маркус Турам го чека жестока казна поради неговиот „глупав“ потег (ВИДЕО)

turam-pluka

Маркус Турам беше исклучен на денешниот меч со Хофенхајм го плукна противничкиот играч Стефан Пош. Но, Турам е најмалку што може да заработи само еден меч суспензија поради црвениот картон. Сигурно дека од дисциплинската комисија при германската федерација ќе ја прегледуваат снимката, и дополнително ќе го казнат Французинот.

Навистина глупав потег на Турам. Само како можеше да „наседне“ на оваа провокација.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата