x

Марко Ѓорѓиевски: Среќен сум за мојот деби гол, со срце за Македонија!

marko-gjorgievski

Македонија ја победи Црна Гора во последниот меч од квалификациите за ЕВРО 2021. Сепак нема да го види ЕП, иако заврши втора во групата.

Стрелецот на првиот гол за нашата репрезентација Марко Ѓорѓиевски по мечот истакна.

На сите нас ни е премногу жал за таа одлука на УЕФА. Жалиме што сме втори а не одиме на ЕВРО. Од друга страна пак премногу сум среќен што го постигнав мојот деби гол во репрезентацијата, со срце за Македонија“ изјави нашиот напаѓач.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата