x

Маркизио: Само Јувентус може да ме натера да станам тренер

Поранешниот играч од средниот ред на Јувентус, Клаудио Маркизио се реши да му каже „збогум“ на фудбалот. Тој во моментов не работи ништо, ужива во пензионерските денови, а на Инстаграм одговораше на прашања на фановите.

Маркизио истакна дека можеби еден ден ќе стане тренер…

„Тренер!? Можеби, но само ако Јувентус ме побара. Но, не може секој да биде тренер“, рече Маркизио.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата