x

Манцини е позитицен и не патува за Милано

oiy-o87t-i

Дефанзивецот на Рома, Џанлука Манцини е позитивен на коронавирусот и нема да биде во составот на Рома за претстојниот дуел со Милан. Мечот се игра в понеделник со почеток од 20:45 часот и Рома ќе биде ослабена со неиграњето на Манцини.

Засега нема информации во каква состојба се наоѓа дефанзивецот, кој не беше дел од тимот на Рома ниту синоќа кога „Волчицата“ гостуваше во Пвајцарија кај Јанг Бојс.

 

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата