Во петокот околу 15 часот во СВР Скопје, Ј.Ј.(41) од Скопје пријавила дека на 11.12.2020 во 21: 20 часот на паркинг во населба Илинден нејзината 15-годишна ќерка била физички нападната од други две малолетнички.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.