Американците го избраа својот претседател. Честитки за Џо Бајден и Камала Харис! Имаме многу да сториме за да ги надминеме денешните предизвици. Ајде да работиме заедно!, пишува во честитката на Твитер францускиот претседател Емануел Макрон.