x

Македонското знаме на највисокото место на пиедесталот: Иџе со победа на „Валелунга“!

idje1

Игор Стефановски – Иџе, дојде до триумф на патеката „Валелунга“ во Италија, во рамките од ТЦР шампионатот.

Стефановски стартуваше од позицијата број 7, меѓутоа со агресивно возење уште од стартот, на крајот заврши пред сите натпреварувачи.

За Стефановски ова е прв триумф во новата сезона во ТЦР шампионатот, и втор подиум откако се искачи на пиедесталот на „Имола“.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата