x

Македонски фудбалер потпишува за Заглебје

etemi

Валон Етеми, фудбалер роден во Македонија и играч кој потекнува од фудбалската школа на Ренова, ќе потпише за полскиот прволигаш Заглебје.

Етеми во моментов игра за Кукеси во албанскиот шампионат. Тој беше во преговори и минатото лето.

Игра во средниот ред а има еден настап за младата репрезентација на Албанија.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата