x

Македонија ЃП и Работнички одиграа 0:0 во пријателски меч!

gjorce-mladi

Попладнево во Ѓорче, екипите на Македонија ЃП и Работнички во пријателски меч одиграа 0:0. Тренерите на двете екипи, Жикица Тасевски и Ратко Достаниќ на оваа средба им дадоа шанса претежно на помладите свои играчи, но и на оние кои во изминатите четири кола имаа помала минутажа. Се со цел да видат што имаат на располагање.

Кога сме кај овие две екипи да потсетиме дека во рамките на првото коло во тековната сезона Македонија ЃП и Работнички одиграа исто во Ѓорче, но тогаш резултатот беше 2:1 за “лавовите“.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата