x

Македонија – Косово на 4. јуни, финалето на 9. јуни!

Дуелот во Лигата на нации меѓу Македонија и Косово ќе се игра на 4. јуни во Скопје со присуство на публика, додека финалето ќе биде на 9. јуни.

Дуелот требаше да се игра на 26 март но поради коронавирусот беше одложен.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата