x

Макаби се засилува во ново НБА име

Екипите од Евролигата на големо се подготвуваат за она што следува следбата сезона. Тековната и онака е „осакатена“ од коронавирусот, па најдобрите вропските кошаркарски клубови се завртеа што се вели на блиската иднина.

Макаби Тел Авив прави силен тим за следната година, а новитет веројатно ќе биде досегашниот играч на Далас Маверикс во НБА лигата, Австралиецот Рајан Брекоф. Овој 29. Годишен играч беше дел од тимот од Тексас се до Јануари, кога управата мус е заблагодари за соработката, и оттогаш е без ангажман.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата