x

Маинц го избрка тренерот

mainc

Екипата на Маинц остана без тренер откако раководството на клубот му врачи отказ на Аким Бајерлоцер. По поразот од Штутгарт на домашен терен од 1:4.

Сепак, тоа не беше главната причина за отказот, туку штрајкот на играчите кои престанаа да тренираат откако од тимот беше отсранет Адам Салаи.

Ова го потврди и спортскиот директор Шродер кој изјави дека смената е повеќе поради штрајкот отколку поради двата порази на стартот на шампионатот.

 

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата