Мртов маж, на 47-годишна возраст, бил пронајден во стан во Скопје, информира МВР.

Според информациите на полицијата, лицето било пронајдено мртво на 26 јули на улицата Бојмија.

Од страна на увидна екипа од СВР Скопје извршен бил увид на местото на настанот, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било предадено за обдукција.

извор: Makfax