x

Мадридско дерби: Каземиро за предност на Реал на полувреме (ВИДЕО)

casemiro-goal

По само 15 минути од стартот на големото мадридско дерби меѓу Реал и Атлетико, „кралевите“ го отворија резултатот по одлично изведен корнер на Тони Крос и уште подобра реализација на Каземиро со глава. Првиот дел мина во жестока битка, но забележливо беше дека Реал има тотална доминација, не дозволувајќи им на „јорганџиите“ да упатат ниту еден удар кон голот на Куртоа.

 

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата