x

ЛШ ПОЛУФИНАЛЕ: Баерн покажа зошто е фаворит за финале (ВИДЕО)

bayern-lyon

Со головите на Серж Гнабри фудбалерите на Баерн (М0 обезбедија предност од 2.0 по првото полувреме на второто полуфинале од Лигата на шампионите. Во супер-интересното прво полувреме,  Лион испушти големи две шанси преку депај и Екамби да дојде до водство, за потоа Гнабри да потсети зошто во него баварците гледаат голгетер-наследник на Левандовски и со два погодока да им донесе на Германците предност која ветува финале.

Сепак, останува да видиме каков ќе биде одговорот на Руди Гарсија во вториот дел и дали Лион е подготвен за 45 минути во кои ќе успее да се врати во трка за финале.

 

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата