x

ЛШ ПОЛУВРЕМЕ: Егал на „Олд Трафорд“, Борусија (Д) поведе пред крајот на полувремето (ВИДЕО)

neymar

Највозбудливиот дуел од вечерашната понуда на 5. коло во ЛШ на „Олд Трафорд“ по првите 45 минути донесе два гола и голема жестока пресметка на лутите ривали, Манчестер Ј. и ПСЖ.  По само 6 минути игра, ПСЖ успеа да го отвори резултатот. Нејмар погоди за водство на гостите и најави возбудлив тек на ова прво полувреме. Манчестер Ј. бараше начин како да израмни, па со помош на среќата во 32. минута, по шутот на Рашфорд топката доби поинаков тек и го измами Навас за 1:1.

МАНЧЕСТЕР Ј. – ПСЖ

 

Борусија (Д) без Халанд успеа кон финишот на првиот дел да дојде во водство против Лацио со голот на Гвереро, а водство има и Бриж против Зенит од 1:0. Со голот на Жиру Челзи е во предност на гостувањето кај Севиља.

БОРУСИЈА (Д) – ЛАЦИО

 

ЛИГА НА ШАМПИОНИ – 5. КОЛО

ГРУПА „Е“

Краснодар – Рен 1:0

Севиља – Челзи (0:1)

ГРУПА „Ф“

Борусија (Д) – Лацио (1:0)

Бриж – Зенит (1:0)

ГРУПА „Г“

Јувентус – Динамо (К) (1:0)

Ференцварош – Барселона (0:3)

ГРУПА „Х“

Истанбул Б. – Лајпциг 3:4

Манчестер Ј. – ПСЖ (1:1)

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата