x

ЛШ – квалификации: Силекс на гости кај Карабах, Ц. Звезда против Европа од Гибралтар

liga-sampioni

Вечерва, со мечевите од 1.квалификациско коло, стартува сезоната во Лигата на Шампионите за сезоната 2020/2021. Иако се уште минатата не е завршена, УЕФА одлучи со квалификациите да започне новата.

Македонија за свој претставник го има Силекс, кој му гостува на Карабах во Азербејџан. Најлесна работа треба да има Ц. Звезда која дома, на свој терен го дочекува шампионот на Гибралтар, тимот на Европа.

Другите двојки се Легија – Линфилд, Динамо Брест – Астана, Селтик – Рејкјавик.

Се играат по еден натпревар, победникот оди во втората квалификациска рунда.

ДВОЈКИ ЗА ВЕЧЕРВА

(18:00) Карабах – СИЛЕКС

(19:00) Легија – Линфилд

(20:00) Динамо Брест – Астана

(20:45) Селтик – Рејкјавик

(21:00) Ц. Звезда – Европа

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата